Opinie z

Opokan

Opokan Opokan Opokan
3.3
7POZYTYWNE
4NEUTRALNE
6NEGATYWNE
41% OSÓB POLECA
0
miejsce w rankingu:stosowane miejscowo w bólach stawów i mięśni

Podsumowanie opinii

Reakcja organizmu
3 ocenia dobrze
2 ocenia neutralnie
4 ocenia negatywnie
Skuteczność
6 ocenia dobrze
2 ocenia neutralnie
5 ocenia negatywnie
Łatwość przyjmowania
3 ocenia dobrze
1 ocenia neutralnie
2 ocenia negatywnie
Cena do jakości
8 ocenia dobrze
2 ocenia neutralnie
4 ocenia negatywnie
Wydajność
3 ocenia dobrze
1 ocenia neutralnie
1 ocenia negatywnie
Szybkość działania
8 ocenia dobrze
4 ocenia neutralnie
5 ocenia negatywnie
ZOBACZ WIĘCEJ CECH

Opinie

  5.0

  jacek

  01 September 2016

  Mogę wydać opinię o zastrzykach domięśniowych OPOKAN INJ są skuteczne przy potężnych bólach lędżwiowych już po drugim zastrzyku wstałem na proste nogi. Mam 5 zastrzyków zobaczymy efekt końcowy i napiszę napewno.

  3.0

  azet

  15 January 2016

  Niestety nie czuję jakiejś wielkiej poprawy mimo iż zużyłam już ponad połowę. Kiedyś używałam innego leku, którego nazwy niestety nie pamiętam, był o wiele skuteczniejszy i wydajniejszy. Nie mogę tego powiedzieć o Opokanie....

  5.0

  ivka

  16 December 2015

  Polecam, bardzo ratuje przy bólach stawów

  5.0

  marej

  23 November 2015

  Jest najlepszy. Gdyby nie on po treningu nie mógłbym się ruszać.

  5.0

  ula

  08 May 2015

  dla mnie najlepszy z tego typu specyfików na bole miesni.... wole nie wiedziec ile opakowan już pozjadalem.... polecam

Dodaj opinię: Opokan

1 Cechy produktu
Szybkość działania
Skuteczność
Cena do jakości
Wydajność
Łatwość przyjmowania
Reakcja organizmu
ZOBACZ WIĘCEJ CECH
2 Twoja opinia *
3 Twoje imię / nick *
4 Twój email *
5 Captcha *

Użytkownik zamieszczając opinię deklaruje, że zapoznał się z Regulaminem i wyraża na niego zgodę.

 • Informacje ogólne i działanie

  Substancją czynną preparatu jest meloksykam, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) z grupy oksykamów. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Meloksykam przeciwdziała syntezie prostaglandyn, substancji odgrywających znaczącą rolę w rozwoju stanu zapalnego. Działanie meloksykamu polega przede wszystkim na hamowaniu aktywności cyklooksygenaz, głównie cyklooksygenazy-2 (COX-2), a w niewielkim stopniu cyklooksygenazy-1 (COX-1). Enzymy te biorą udział w reakcjach prowadzących do powstania prostaglandyn z lipidów błon komórkowych. Meloksykam nie działa przeciwdrobnoustrojowo. Zmniejsza objawy odpowiedzi zapalnej (obrzęk, podwyższona temperatura, ból, sztywność stawów). Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu doustnym maksymalne stężenie we krwi uzyskiwane jest w ciągu 5–6 godzin po podaniu, a stężenie stacjonarne w ciągu 3–5 dni stosowania preparatu. Meloksykam przenika do płynu maziowego, gdzie osiąga stężenie równe połowie stężenia w osoczu. Meloksykam przenika przez łożysko, a także do mleka kobiet karmiących piersią.
 • Dawkowanie

  Dawkowanie ustala się indywidualnie, zwykle 1 tabletka (7,5 mg) na dobę.
  Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować preparatu dłużej niż 7 dni.
  U chorych poddawanych dializom z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, stosowana dawka nie powinna przekraczać 7,5 mg na dobę.
  U chorych z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, którzy nie są poddawani dializom oraz u chorych z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby stosowanie preparatu jest przeciwwskazane.
  Nie należy stosować preparatu u dzieci i młodzieży do 15. roku życia.
  Sposób stosowania:
  Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki należy przyjmować w czasie posiłku, popijając wodą lub innym płynem
 • Wskazania

  Preparat jest wskazany jako lek przeciwzapalny i przeciwbólowy w bólach kostno-stawowych i mięśniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów.
  Wskazany w krótkotrwałym objawowym leczeniu zaostrzeń chorób reumatoidalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.
 • Przeciwwskazania

  Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane jeżeli kiedykolwiek wystąpiły u Ciebie objawy uczulenia na kwas acetylosalicylowy (potocznie nazywany aspiryną) lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen, ketoprofen). Uczulenie to mogło objawiać się w postaci reakcji nadwrażliwości takich jak np. napad astmy, skurcz oskrzeli, alergiczny nieżyt błony śluzowej nosa, polipy nosa, obrzęk naczynioruchowy lub reakcje skórne, w tym pokrzywka, wysypka, rumień.
  Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u osób:
  z czynną lub nawracającą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawieniem lub perforacją, w tym po zastosowaniu NLPZ
  z krwawieniem z przewodu pokarmowego, z naczyń mózgowych lub z innymi krwawieniami
  z ciężką niewydolnością wątroby
  z ciężką niewydolnością nerek i nie poddawanych dializom
  z ciężką niewydolnością serca
  oraz
  · u kobiet w ciąży (III trymestr)
  · u kobiet w okresie karmienia piersią
  · u dzieci i młodzieży do 15. roku życia.
 • Działania niepożądane

  Często mogą wstąpić: niedokrwistość, oszołomienie, ból głowy, niestrawność, nudności i wymioty, ból brzucha, zaparcie, wzdęcie, biegunka, świąd, wysypka, obrzęki, w tym obrzęki kończyn dolnych.
  Niezbyt często mogą wystąpić: zaburzenia dotyczące liczby krwinek: leukopenia, małopłytkowość, agranulocytoza, zawroty głowy, szumy uszne, senność, kołatanie serca, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, nagłe zaczerwienienie skóry, krwawienie z przewodu pokarmowego, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej przełyku, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia czynności wątroby, pokrzywka, zatrzymanie sodu i wody, hiperkaliemia, zwiększenie stężenia kreatyniny i/lub mocznika.
  Rzadko mogą wystąpić: reakcje anafilaktyczne lub rzekomoanafilaktyczne, zaburzenia nastroju, bezsenność i koszmary senne, dezorientacja, zaburzenia widzenia, w tym nieostre widzenie, wystąpienie napadów astmy u niektórych osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ, perforacja przewodu pokarmowego, zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie jelita grubego, zapalenie wątroby, reakcje pęcherzowe, w tym zespół Stevensa i Johnsona, toksyczne martwica toksyczna rozpływna naskórka i rumień wielopostaciowy, obrzęk naczynioruchowy, nadwrażliwość na światło, ostra czynnościowa niewydolność nerek u pacjentów z czynnikami ryzyka.
  Ponadto, z nieznaną częstością, może wystąpić niewydolność serca.
 • Specyfikacja produktu

  Producent INPHARM
  Postać tabletki
  Typ preparatu Leki